عرضه 10 میلیون سهام شرکت راهیابان فردا برای اولین بار در SME

  1. خانه
  2. فرابورس
  3. عرضه 10 میلیون سهام شرکت راهیابان فردا برای اولین بار در SME
expand_more

 

عرضه سهام در بازار SME ، امروز (دوشنبه ۲۷ اسفندماه) ۱۰ میلیون سهام شرکت راهیابان فردا (سهامی عام) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار شرکت های کوچک و متوسط (SME) فرابورس ایران در تابلوی رشد و در نماد معاملاتی (هفردا) عرضه می‌شود.

ارزش اسمی هر سهم «هفردا1» 100 تومان، تعداد کل سهام شرکت 100 میلیون سهم و تعداد کل سهام قابل عرضه در عرضه اولیه 10 میلیون سهم است.

این در حالیست که مطابق با مفاد ماده ۲ «دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس» خرید سهام شرکت «راهیابان فردا» صرفا توسط اشخاص و سازمان‌های ذیل  امکان پذیر است.

بر این اساس کلیه اشخاص حقوقی وسرمایه‌گذاران نهادی شامل،بانک‌ها و بیمه‌ها، هلدینگ ها، شرکت های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، شرکت تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس، هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از ۵ درصد یا بیش از ۵ میلیارد ریال از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و عمومی شرکت‌های دولتی و اعضای هیات مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند، می‌توانند اقدام به خرید سهام «هفردا» کنند.

این در حالیست که امکان ورود سفارش برای هریک از معامله گران برخط (آنلاین) که مشمول یکی از گروه‌های مجاز به خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط هستند، وجود دارد.

 

 

همچنین امکان ورود سفارش برای هر یک ازمعامله‌گران برخط (آنلاین) به این صورت است که معامله گران برخط اشخاص حقوقی بدون محدودیت در ورود سفارش خرید می‌توانند، سفارش بگذارند و معامله گران برخط اشخاص حقیقی با رعایت حداقل ارزش هر سفارش خرید به میزان 5 میلیارد ریال، می‌توانندسفارش‌گذاری کنند وکلیه درخواست‌های خرید اخذ شده توسط کارگزاران جهت عرضه اولیه، می بایست به قیمت محدود باشد.

 

 

از سویی با توجه به این موضوع که سهام شرکت راهیابان فردا فاقد بازارگردان است، معاملات ثانویه سهام شرکت مذکور بر اساس بند ۲-۲ ماده ۳ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس ایران، امکان پذیر است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.